Žehnání polí na sv. Marka (25. dubna)

V tento den, který letos připadá na neděli, se podle starobylé tradice konávaly prosebné průvody s modlitbami za odvrácení nepříznivého počasí a za hojnou úrodu. V minulých letech jsme chodili žehnat polím, zahradám a vinohradům. Protože se nemůžeme sejít ke společnému žehnání, nic nám nebrání vyjít soukromě nebo jako rodina a takto se modlit za úrodu a žehnat polím, jelikož toto žehnání může konat i laik. Potřebujeme k tomu chuť k modlitbě a čas vykonat něco potřebného pro zemi, kterou nám dobrý Bůh svěřil k užívání – ne k devastaci a ničení.

Můžeme si udělat vycházku do přírody třeba k nějakému kříži, pomodlit se litanie ke všem svatým z kancionálu nebo z mobilu a před žehnací modlitbou se může přečíst úryvek z Božího slova, žalm, přímluvy… Tyto texty se dají najít na Liturgie.cz nebo v předpřipraveném PDF souboru určeném k oboustrannému tisku.

image_pdfUložit jako PDFimage_printVytisknout

Mohlo by se vám líbit...