Farní informační zpravodaj – týden 08/2017

Nový Farní informační zpravodaj – týden 08/2017.

POZOR: Sobotní setkání účastníků semináře „Rozněcuj plamen“ se přesouvá z 19. na 18. hodinu.

Zveme Vás v úterý 21. února do klubovny kostela sv. Václava v Hustopečí na přednášku Krvavé jahody Věry Sosnarové, ženy, která přežila Gulag.

Paní Věra Sosnarová je česká občanka, která byla ve věku 14 let spolu se svou matkou a 9letou sestrou 17. května 1945 odvlečena sovětskou tajnou službou do ruského pracovního tábora na Sibiři. Uneseny byly na základě toho, že jejich ruská matka roku 1922 uprchla před doznívající občanskou válkou z Ruska do Československa. V pracovních táborech strávily 19 let, jejich matka po 3 měsících zemřela. Při odjezdu ze Sovětského svazu i při příjezdu do vlasti musela podepsat úplnou mlčenlivost o svém osudu a z obavy o opětovné odvlečení na Sibiř mlčenlivost dlouho neporušila. O této části její minulosti se nedozvěděl ani její manžel a dlouho ji neznali ani její dva synové. O nekonečných hrůzách stalinského teroru, které musela prožít, byla napsána kniha Krvavé jahody.

Mohlo by se vám líbit...